koolhydraatarme red velvet

Koolhydraatarme red velvet cupcakes

Laatste update: 26 november, 2021 | 3 reacties

We komen zo langzaamaan in de Kerstsfeer en daar hoort natuurlijk de kleur rood bij! Om alvast wat meer in de stemming te komen heb ik vandaag deze lekkere koolhydraatarme red velvet cupcakes gemaakt. Ze zijn lekker fluffy en hebben een heerlijke romige topping erop. Wat ze echter zo bijzonder maakt is dat ze slechts 5 gram koolhydraten per cupcake bevatten! Wacht dus niet langer en probeer het ook!

  • Gebak/Dessert
  • Bereidingstijd: 35 minuten
  • Aantal porties: 16
  • Koolhydraten per portie: 5 gram

TIP van Timo:
Effectief en snel afvallen? Meld je dan direct aan voor deze heerlijke weekmenu’s! > Direct ontvangen

Ingrediënten voor de koolhydraatarme red velvet cupcakes

  • 200 gram amandelmeel
  • 30 gram kokosmeel
  • 100 gram suikervrije zoetstof in kristalvorm (zoals Sukrin Gold)
  • 2 tl bakpoeder
  • 2 el pure cacaopoeder
  • 50 gram roomboter op kamertemperatuur
  • 3 el room
  • 5 grote eieren
  • 2 tl vanille
  • Een paar druppels rode kleurstof

Voor de topping:

  • 1 pakje roomkaas naturel
  • 30 g suikervrije zoetstof in poedervorm
  • 1 tl vanille extract

De bereidingswijze

  1. Allereerst verwarm je de oven voor op 180 graden waarna je wat cupcake vormpjes klaarzet.
  2. Doe daarna de eieren, room en vanille extract in een kom en mix ze op een hoge stand tot het in volume begint te groeien.
  3. Intussen meng je de droge ingrediënten (cacaopoeder, amandelmeel, kokosmeel, zoetstof en bakpoeder) in een andere kom tot alles goed door elkaar gemengd is.
  4. Roer langzaam de droge ingrediënten door het ei mengsel tot het een beslag begint te vormen en schenk daarna de zachte boter en kleurstof erbij. Roer nog een aantal minuten door en laat het daarna 5 tot 10 minuten rusten.
  5. Vul vervolgens de cupcake vormpjes met ongeveer 2 el beslag per vormpje en zet ze dan voor 18 tot 20 minuten in de oven. Test met een satéprikker of de binnenkant goed gaar is. Wanneer de satéprikker schoon of kruimig terugkomt, dan zijn ze gaar.
  6. Laat de cupcakes volledig koelen en bereid intussen de topping door de roomkaas met de suiker en vanille-extract te mengen en schep deze daarna op de cupcakes.
  7. Serveer de koolhydraatarme red velvet cupcakes direct. Geniet ervan!

De voedingswaarden

Aantal porties: 16 cupcakes
Calorieën per portie: 180
Koolhydraten: 5 gram
Vetten: 15 gram
Eiwitten: 7 gram

Veelgestelde vragen

  • Hoelang kan ik de cupcakes bewaren? Je kan ze tot 3 dagen in de koelkast bewaren, maar je kan het beslag ook voor een maand invriezen. Als je de cupcakes in de koelkast bewaard, is het het handigst als je de topping er nog niet op doet, maar deze pas er aan toevoegt wanneer je ze weer gaat serveren. Dan blijven ze het lekkerst.
  • Ik mag geen amandelmeel, kan ik wat anders gebruiken? Je kan ook de cupcakes van slechts kokosmeel maken, maar ze zullen dan een iets andere smaak en structuur krijgen. De voedingswaarden blijven ongeveer hetzelfde.
  • Waar kan ik rode kleurstof vinden? De meeste supermarkten hebben een kleine hoeveelheid rode kleurstof, maar anders heeft vrijwel elke toko wel een grotere collectie met kleurstof.

Tips bij het maken van de koolhydraatarme red velvet cupcakes

TIP 1: Bewaar wat kruimels
Als je de cupcakes maakt, kan je ook 1 cupcake verkruimelen om deze kruimels als decoratie op de room topping te gebruiken. Zo zien je cupcakes er lekker gezellig uit!

TIP 2: Creëer een echte Kerstsfeer
Je kan ook het beslag (zonder kleurstof) in tweeën delen en de ene helft met rode kleurstof en de andere helft met groene kleurstof aanvullen. Door het beslag samen in de cupcake vorm te doen, krijg je een leuke Kerst kleur van rood en groen. Dat is nog eens gezellig!

TIP 3: Maak er één cake van
Heb je liever een gewone cake in plaats van cupcakes? Dan kan je ook een cakevorm met bakpapier bekleden en het beslag daar in doen. De cake moet dan iets langer bakken, maar dan heb je één groot stuk om te versieren. Eet smakelijk!

Liever trek in een andere maaltijd? Waarom probeer je deze Pumpkin Pie niet eens een keer? Heerlijke pompoencake met zoete topping

Deel dit recept of artikel ook met je familie en vrienden. Dat zullen ze super leuk vinden!

Gepubliceerd op: 26 november, 2021

Auteur

Rozemarijn

3 reacties op "Koolhydraatarme red velvet cupcakes"

  1. Monique schreef:

    Wat voor room gebruik je hierin. En tips voor suikervrije zoetstoffen.

  2. Nathalie schreef:

    Alles wat met roomboter gemaakt word, kan dat ook met margarine?
    Ik heb namelijk een allergie voor roomboter.

    1. Rozemarijn schreef:

      Hoi Nathalie,

      Margarine is ook prima om te gebruiken, en ik vermoed dat olie zelfs ook nog zou kunnen. Het gaat namelijk om de vetten en de vloeistof van het ingrediënt. Geen roomboter is dus geen probleem!

      Groetjes, Rozemarijn (Team BGreat)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *


© 2016 - 2025 BGreat.nl

Algemene voorwaarden - Privacy - Cookies